• Listwa karniszowa

 

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wszelkiego rodzaju listwy sufitowe  karniszowe, które świetnie nadają się jako osłona uchwytów zasłon i firanek.Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy wyłącznie wysokiej jakości produkty, które tworzone są z należytą starannością. Gwarantujemy, że listwy karniszowedostępne w sprzedaży pasują praktycznie do każdego stylu wykończenia wnętrza. Zachęcamy do sprawdzenia naszej propozycji i zakupu listew karniszowych do aranżacji wnętrz.

 • Parametry

Listwa karniszowa dostosowana jest do montażu taśmy LED. Takie rozwiązanie sprawia, że aranżacja przestrzeni okiennej zostaje pięknie oświetlona i wyeksponowana. Dzięki temu można dostosować ostateczny efekt do swoich potrzeb i upodobań. Listwę można wykleić metalizowaną taśmą aluminiową, co zapewni nieprzebijanie światła przez listwę, jak również zadziała jako element odbijający strumień światła. Światło LED o zimnym odcieniu spowoduje wrażenie chłodniejszego wnętrza. Oświetlenie LED w ciepłych odcieniach stworzy w pomieszczeniu nastrojowy klimat. Gra światłem sprawia, że każde wnętrze otrzymuje indywidualny charakter.

Do wszystkich wzorów listew karniszowych dostępne są dostosowane fasety, które uzupełnią aranżację pomieszczenia. Listwy mają długość 200 cm (+/- 2 cm), co ogranicza ilość niepotrzebnych łączeń oraz ułatwia montaż.


Listwa sufitowa karniszowa – gdzie najlepiej się sprawdzi?

Listwy karniszowe świetnie sprawdzają się w salonach, kuchniach, a także w sypialniach. Ze względu na wyrafinowany kształt tego typu dodatków do wnętrz, znajdują zastosowanie one praktycznie w każdej aranżacji. Nasze listwy świetnie komponują się zarówno ze stylem nowoczesnym, industrialnym, jak i klasycznym, czy glamour.


Jeśli chcą Państwo pięknie zaaranżować salon lub ukryć uchwyty na zasłony i firanki, nasze karnisze będą idealnym wyborem. Co ciekawe, listwa karniszowa w naszym sklepie dostępna jest w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu dopasują ją Państwo bezpośrednio do swoich potrzeb oraz wielkości pomieszczenia. 


Listwa karniszowa sufitowa – z jakiego materiału jest wykonana?

Oferowane listwy karniszowe wykonane są z styroduru XPS w kolorze białym. Ten materiał sprawia, że listwy jako element dekoracyjny cechują się nie tylko pięknym wyglądem, ale także możliwością samodzielnego wykończenia według własnych potrzeb. XPS jest materiałem dobrze współpracującym i łatwym w obróbce. Wybierając nasze listwy, mogą Państwo mieć pewność, że te przez wiele lat będą spełniać swoją funkcję.


Do czego przydają się listwy sufitowe karniszowe?

Nasza listwa karniszowa świetnie sprawdza się jako profil ozdobny. Produkty tego typu stanowią niezawodny element dekoracyjny dla każdego pomieszczenia, a także pozwalają na perfekcyjne wykończenie każdej aranżacji. Dzięki naszej listwie mogą Państwo ukryć wszelkie niedoskonałości ścian i sufitu. Oprócz tego wnętrze, w którym znajdą się listwy karniszowe, stanie się niepowtarzalne i eleganckie niezależnie od wybranego stylu jego wykończenia.

 

Właściwości techniczne listew sufitowych karniszowych

Podstawowe właściwości techniczne listew karniszowych sufitowych to przede wszystkim:

 • materiał poddający się pełnemu recyklingowi;
 • lekkość;
 • odporność na wilgoć;

możliwość malowania farbami wodorozcieńczalnymi np. akrylowymi, lateksowymi lub silikonowymi;

istnieje możliwość przebijania światła LED przez listwy - jeżeli efekt ten  Państwu nie odpowiada, należy zastosować samoprzylepną taśmę metalizowaną, którą można zakupić na pozostałych ofertach dostępnych w naszym sklepie internetowym;

produkt polski.

 

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, zdecydowanie warto zainteresować się naszą ofertą i wybrać listwy karniszowe dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających konsumentów. Lekkość, wytrzymałość i ponadczasowy styl – to właśnie nasza listwa sufitowa karniszowa.


Dlaczego warto kupić nasze listwy karniszowe?

Listwa sufitowa karniszowa to produkt, który stworzyliśmy w wyniku wieloletniego doświadczenia w branży. Warto zaznaczyć, że listwy ozdobne mają wiele zalet, takich jak:

 

 • łatwość samodzielnego montażu;
 • możliwość zamontowania w dowolnej aranżacji wnętrza;
 • opcja dopasowania kształtu listew oraz ich rozmiarów;
 • listwa przystosowana do montażu standardowej oświetleniowej taśmy LED
 • (w każdej listwie jest już miejsce na LED);
 • doskonały stosunek ceny do jakości.
 • długość 200cm (+/- 2cm) – zmniejszona ilość niepotrzebnych łączeń, ułatwienie montażu;
 • gładka struktura produktu oraz nowoczesny design;
 • modny i funkcjonalny dodatek;
 • łatwy i zrozumiały proces montażu (dołączamy szczegółową instrukcję);
 • listwy są kompatybilne z fasetami z serii FLK (np. faseta FLK2B pasuje do listew karniszowych LK2B).


Uwzględniając wszystkie te czynniki, można śmiało stwierdzić, że listwy karniszowe sprzedawane w naszym sklepie to gwarancja pięknej aranżacji pomieszczenia na wiele lat. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zamówienia listwy sufitowej karniszowej. 


Sposób montażu listwy karniszowej – krótki opis krok po kroku

Podłoże do montażu listew powinno być suche, oczyszczone, odkurzone i odtłuszczone.

Listwy dotnij za pomocą piły ukośnicy lub piły ręcznej w skrzynce uciosowej.

W celu połączenia listew w narożnikach lub po długości zatnij je pod kątem 45 stopni ich końcówek oraz użyj specjalnego kleju do łączeń, np. 50A lub T-REX.

Aby światło z taśmy LED nie przebijało, wyklej jej wewnętrzną stronę metalizowaną taśmą aluminiową.

Nałóż klej (np. SOUDAL 50A) w formie zygzaka na całej długości boku, który będzie mocowany do sufitu/ściany.


Po zamontowaniu wykończ miejsca łączenia listew ze ścianą, sufitem i między nimi  za pomocą silikonu akrylowego.


Na koniec pomaluj sztukaterię na preferowany kolor - w celu uzyskania najlepszego efektu zalecamy nałożenie ok. 2 warstw farby.