• Listwy elewacyjne

Udało się! Masz swój wymarzony dom. Ocieplony, pomalowany i urządzony. Najwyższy czas zająć się detalami, dzięki którym dodasz mu oryginalności. Zadbaj, by Twój dom wyrażał Cię i wyróżniał się w Twoim stylu. Pomogą Ci w tym stylowe listwy elewacyjne.


Listwy okienneto rodzaj sztukaterii elewacyjnej. Rzecz jasna, są znakomicie przystosowane do warunków zewnętrznych. Nie zniszczy ich ani deszcz, ani wiatr, dzięki czemu zostaną z Tobą na lata. Dopasowując je barwą i fasonem, trwale i imponująco przyozdobisz fasadę swojego domu.

  • Parametry

Listwy elewacyjne zewnętrzne – czym są?


Listwa elewacyjna zewnętrzna to – obok listwy karniszowej– rodzaj listwy okiennej, ale do montażu na zewnątrz budynku. Odpowiednio dobrana i właściwie wkomponowana w profil budowli listwa pełni funkcję dekoracyjną i upiększa zwyczajne ramy okien. Ponadto mogą ukryć nieestetyczne ubytki powstałe na łączeniach wnęk i ścian domu.


Mimo że nazwa dosadnie sugeruje miejsce montażu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby listwy przyokienne elewacyjne zostały zamontowane w każdym miejscu na elewacji, a nawet wewnątrz obiektu mieszkalnego. Elegancko wykończą i urozmaicą ściany oraz dodadzą uroku.


Nasze listwy elewacyjne są odporne na wilgoć, jednak aby optymalnie izolować od wilgoci, temperatury i hałasu wnętrze Twojego domu, rozważ zastosowanie do montażu okien ciepłych parapetów.Listwy elewacyjne okienne – solidna ozdoba Twojego domu


Możesz być spokojny o wytrzymałość naszych listew. Zadbaliśmy o to, by przetrwały każdy deszcz, grad, śnieg i wichurę, a także, aby nie marniały w mocnych promieniach słońca. Wykorzystując nowoczesne technologie oraz solidne materiały, tworzymy ornamenty na miarę polskich wyzwań pogodowych.


Listwy elewacyjne zewnętrzne są idealnym elementem architektonicznym każdego niezwykłego domostwa. Muszą więc, prócz roli estetycznej, spełniać szereg przystosowawczych założeń. Jak zadbaliśmy o ich realizację?


Styropian wysokiej jakości


Materiał, z którego rzeźbimy listwy, to trwały, bardzo wysokiej jakości styropian, inaczej polistyren ekspandowany EPS 200. Został on wzbogacony wypełniaczami, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej wytrzymały i twardy. Jego siła nacisku to aż 4000 kg na m2.


Masa odporna na czynniki atmosferyczne


Listwy elewacyjnepowlekane są masą sztukatorską na bazie dyspersji styrenowo-akrylowej z domieszką wypełniaczy mineralnych oraz rozproszonym zbrojeniem z włókien syntetycznych. Brzmi skomplikowanie, ale działanie tego rozwiązania jest proste. Używana przez nas masa tworzy na powierzchni jednolitą lekko chropowatą powierzchnię odporną na czynniki atmosferyczne. Masa wykazuje wysoki stopień elastyczności, co zapobiega jej pękaniu w trakcie transportu i montażu, a także w okresie ujemnych temperatur.


Elastyczny materiał


Zarówno styropian, jak i masa wykańczająca cechują się wysoką elastycznością, co zapobiega pęknięciom podczas transportu i montażu oraz zapobiega mikropęknięciom powstającym podczas niskich temperatur. Bez obaw, osłona nie pęknie nawet przy mocniejszym trąceniu.


Trwałość potwierdzona badaniami


Twardy styropian oraz masa sztukatorska to połączenie gwarantujące wysoką jakość i trwałość naszych produktów. Aby to udowodnić, poddaliśmylistwy okiennebadaniu na starzenie materiałów budowlanych. Po 10 latach okazało się bezsprzecznie, że nie wystąpiły żadne zmiany w profilu maskownicy.Listwy okienne wg Twojego projektu


Listwa może zyskać dzięki Tobie indywidualny i niepowtarzalny wygląd. Jeśli żadna z wielu naszych propozycji nie odpowie Twoim gustom, stworzymy listwy wg Twojego własnego pomysłu. Wybierz kształt i wymiar, a my zajmiemy się resztą.


Listwy przyokienne elewacyjnesą standardowo w kolorze złamanej bieli/écru.Jednak z łatwością zmienisz ich wygląd. Użyj farby elewacyjnej silikonowej lub akrylowej, aby wkomponować maskownicę w elewację swojego domu.


Montaż listw również nie sprawi Ci kłopotu – do każdej paczki dołączamy zrozumiałą instrukcję montażu. Jesteśmy pewni, że ułatwi Ci ona zadanie i już za moment będziesz mógł cieszyć się niebanalną oprawą swoich okien.


Listwy elewacyjne – rama dla Twojego domu


Twój dom to Twój obraz. Stwórz go takim, jakim chcesz, żeby był. Wyraź siebie, dodając odpowiednie ozdoby wpasowujące się w Twoje gusta. Niewielkim wysiłkiem i subtelnymi detalami możesz sprawić, że budynek wyróżni się na osiedlu i przyciągnie wzrok. A Tobie jeszcze milej będzie się do niego wracało.

Chcesz wiedzieć więcej? A może już podjąłeś decyzję? Pisz śmiało na info@sklep.elhare.pl. Pomożemy Ci wybrać wzór i wykonamy go dla Ciebie z największą dbałością.