• Sztukateria wewnętrzna | Sztukateria sufitowa

Szeroką paletę zdobień, dostępną w naszym sklepie, dzielimy na sztukaterię wewnętrzną i sztukaterię elewacyjną. O ile ta druga, zwykle zewnętrzna, może być w dużej części montowana również wewnątrz pomieszczeń, o tyle przeznaczeniem sztukaterii wewnętrznej jest upiększenie serca Twojego domu, czyli stricte jego środka.


Sztukateria sufitowato jedna z proponowanych przez nas ornamentacji. Pewnie z łatwością przywiedziesz na myśl gzymsy bogato zdobiące renesansowe pałace. Nie musisz jednak w takim mieszkać, aby codziennie patrzeć z zachwytem na nietuzinkową oprawę Twojego salonu czy sypialni. Projektanci wnętrz z powodzeniem przywrócili sztukaterię do łask, dzięki czemu zyskała nowe życie.

  • Parametry

Sztukateria sufitowa jako uzupełnienie kompozycji wnętrza


Sztukateria na sufit nie tylko upiększy i zharmonizuje każde wnętrze. Stanowi idealne uzupełnienie dla listwy karniszowej. Podobnie jak maskownica, sztukateria upora się z wszelkimi ubytkami i asymetrią, powstałą na łączeniu sufitu ze ścianami.


Indywidualne dopasowanie jej do aranżacji sprawi, że sztukateria wewnętrznascali nie tylko jeden pokój, ale cały Twój dom. Połączy go w spójną całość i nada bliźniaczą strukturę wszystkim pomieszczeniom.Sztukateria na suficie – faseta, która powiększy Twój pokój


Sztukateria przysufitowa to kategoria obejmująca m.in. fasetę. Odgrywa ona funkcję dekoracyjną, wykańczając każdą aranżację i dodając jej wyjątkowości. Sprawdza się zarówno w szczodrze wyposażonych, jak i w prosto urządzonych wnętrzach.


Sztukateria na suficie pełni jeszcze jedną, istotną funkcję. Optycznie zmienia ona rozmiar pomieszczeń – wydają się większe i wyrazistsze. Buduje wrażenie przestrzenności, a salon i sypialnia prezentują się efektowniej.Sztukateria styrodurowa – ozdoba na lata


Skorosztukateria wewnętrznama dodać elegancji i trwale ukryć niedoskonałości przy suficie, musi być skonstruowana z odpowiednio wytrzymałego materiału. Bez dwóch zdań styrodur, którego używamy do produkcji naszych faset, to takie właśnie tworzywo. Wybraliśmy materiał, który spokojnie pozostanie na swoim miejscu w całości.


Polistyren ekstrudowany XPS


To właśnie główny bohater naszych sztukateryjnych rozważań. Jemu zawdzięczamy permanentność struktury fasety przysufitowej. Polistyren ekstrudowany XPS, jakkolwiek zawile brzmi, jest materiałem godnym podziwu. W pełni odporny na wilgoć pozwoli Ci zapomnieć o wilgoci w kątach sufitu. Dodając ciepły parapet, czyli specjalnie zaprojektowany profil podokienny, możesz być pewien, że wnętrze Twojego domu będzie optymalnie izolowane nie tylko od wilgoci, ale także od temperatury i hałasu.


Styrodur XPS nie zmieni swojego kształtu. Nasza sztukateria ściennajest wytrzymała i niepodatna na wszelkiego rodzaju niesprzyjające warunki.


Montaż i personalizacja sztukaterii wewnętrznej


Montaż fasety jest niezwykle prosty. Dzięki lekkości materiału bez problemu przykleisz ją na styku ścian i sufitu. Rzecz jasna, do każdego egzemplarza dodajemy szczegółową instrukcję zakładania sztukaterii, aby ułatwić Ci proces montażu. Zrozumiałe i czytelne informacje sprawią, że montaż przebiegnie gładko, a Ty szybciej ucieszysz się z odświeżonego oblicza swojego domu.


Aby dostosować fasetę do wnętrza, pomaluj ją na dowolny kolor. Jej gładka struktura pozwoli Ci dokładnie zakryć biel styroduru. Pamiętaj, aby użyć farb wodorozcieńczalnych, takich jak akrylowa, lateksowa lub silikonowa. Następnie przymocuj fasetę do ściany wg własnej aranżacji – nie narzucamy Ci koncepcji, sam wybierz, jak sztukateria styrodurowama dopełnić wnętrze Twojego salonu.


Jeśli masz w głowie zupełnie inny pomysł, z wielką chęcią go zrealizujemy. Podaj nam wymiar i kształt, a urzeczywistnimy Twój indywidualny projekt na wykończenie domu.Sztukateria na suficie, czyli ekskluzywna innowacja Twojego domu

 

Elegancki dodatek, który zostanie z Twoim domem na długie lata – bez wątpienia w ten sposób możemy określić sztukaterię wewnętrzną, którą prezentujemy. Chcesz, aby Twój dom wyglądał jak pałac? A może wolisz subtelne podkreślenie jego wnętrza? Cokolwiek wybierzesz, faseta spełni Twoje oczekiwania. Sztukateria ścienna to coś, co zdecydowanie wyróżni każde pomieszczenie w Twoim domu, scali jego serce i uzupełni Twój azyl stylowymi akcentami.